Dotazy na ceny
Kolik mě bude tetování stát?
Dotazy na objednávky
Musím mít 18 let?
Je to lepší, když už vám 18 let bylo, nemusíte se odkazovat na svolení zákonného zástupce.
Pokud vám ještě 18 let nebylo, je třeba donést vyplněný formulář ohledně souhlasu zákonného zástupce i s jejím podpisem. Formulář je u nás dostupný na vyžádání. Další možností je přijít přímo se zákonným zástupcem. Zákonný zástupce i nezletilý klient se prokážou občanským průkazem.
Minimální věková hranice, kdy vás můžeme potetovat, je věk 15 let. My však doporučujeme minimální věk 16 let, protože i ten rok navíc může být v tak citlivém období puberty rozhodující :) ...
Jak se mám k vám objednat?
Jsou u vás nějaké čekací lhůty?
Dá se u vás platit kartou, nebo jen hotově?
Jaká pravidla je třeba dodržet před tetováním?
Smím přijít do salonu s mým dítětem/kamarádem/psem?
Musím se objednávat na konzultace nebo kontrolu po dvou týdnech?
Kdy je nejlepší čas na telefonát do salonu?
Jaké jsou rezervační podmínky a podmínky zálohy na termín?
Co když se nedostavím na korekci tetování včas?
Dotazy na zdravotní stav
Dá se tetovat přes jizvy?
Tetování přes jizvy je možné. Je však potřeba vědět, že samotná jizva (hmota, ze které je tvořená) je pouze kožní náhrada, nikoliv kůže nová. Struktura jizvy je tělem vytvořena jiným způsobem než v neporušené kůži.
Barva se tak při aplikaci může v místech jizvy chovat trochu jinak než v okolní zdravé kůži. S tetováním přes jizvy máme dostatek zkušeností, víme, jak pracovat s motivem tetování a jizvou samotnou, aby to vypadalo dobře.
V samotném místě jizvy bývá tetování většinou stejně citlivé jako v okolních místech, ale může být i o něco citlivější.
Může se tetovat přes mateřská znaménka?
Do známének (pigmentové névy) není vhodné tetovat, je třeba se jim vyhnout. V případě, že by obrazec přiliš narušovaly, je dobré se domluvit předem na jejich odstranění u vašeho kožního lékaře a po zahojení je možné v těchto místech opět tetovat.
Mateřská znaménka se rády přemísťují, je možné, že v místě vašeho tetování se může objevit nové znaménko, nebo naopak může zmizet - poté je možné místo dotetovat.
Můžu se nechat tetovat s diabetes?
Lidé s touto nemocí se tetovat mohou, ale může dojít k jistým komplikacím při hojení, jelikož nemoc může způsobovat horší hojení ran. Proto je třeba předem svůj zdravotní stav a úmysl nechat se tetovat probrat se svým lékařem, aby se předešlo veškerým zdravotním komplikacím. Také tatéra je třeba s touto skutečností seznámit předem. Stres prožívaný při tetování může zvyšovat hladinu cukrů v těle.
Pokud by se při hojení objevily jakékoliv komplikace, ihned kontaktujte vašeho tatéra nebo vašeho lékaře!
Co když budu pod vlivem léků nebo jiných omamných látek?
Pokud je člověk nemocný a bere antibiotika, není dobré zatěžovat organizmus ještě novým tetováním. Složení některých léků a antibiotik mohou ovlivnit i to, jak vám půjde barva aplikovat do těla. A samozřejmě jako každé léčivo a jejich vedlejší účinky, mohou mít nepříznivý vliv na vaši fyzickou i psychickou kondici.
Alkohol výrazně ovlivňuje výsledek aplikace tetování. Alkohol ředí krev a v místech, kde je aplikována barva, nám krev tuto barvu vyplavuje z těla ven. Po alkoholu je vyplavování krve a barvy opravdu o hodně znatelnější. Je dobré minimálně den před aplikací alkohol nepožívat. Zákazníky, kteří nám přijdou do salónu posilněni alkoholem, rovnou posíláme domů!
Ostatní omamné a psychotropní látky před tetováním rovněž neužívejte. Zjistíme-li tento pozměněný stav, tak vás pošleme domů. Nepokoušejte svého tatéra, už vám příště nemusí dát termín! Omámený člověk si neuvědomuje, že to jde poznat, ale okolí to pozná... nedělejte, prosím, hlupáky ze sebe ani z nás!
Samotný prožitek při úkonu vám to většinou jenom zhorší a může vést ke komplikacím, nevolnostem nebo úzkostným stavům, takže se nepříjemných pocitů nezbavíte, pouze tatérovi přiděláte starosti a ohrozíte kvalitu svého tetování.
Pokud přijdete v jakémkoliv omámeném stavu, záloha na termín vám propadá!
Co když trpím kožním onemocněním?
Co když trpím epilepsií?
Co když trpím poruchou imunity - rakovina, po chemoterapii?
Co když trpím infekčními nemocemi - HIV pozitivní, žloutenka?
Co když trpím nemocí štítné žlázy?
Když jsem těhotná/kojící, můžu se nechat tetovat?
Co když jsem alergik?
Můžu se tetovat, když mám koronavirus Covid-19?
Co když mám nějakou nemoc, u které si nejsem jistý, zda se s ní můžu nechat potetovat?
Dotazy na naši tvorbu
Děláte tetování na 3 až 5 let?
Tento druh tetování ve skutečnosti v podstatě neexistuje a jde jen o způsob, jak nalákat lidi na tetování, které je prováděno nekvalitně a to barvou na permanentní make-up. Jsou to barvy, které opravdu mohou časem mizet, ale pouze v obličejové části, protože kůže na některých místech obličeje se obměňuje mnohem rychleji, než na celém těle. Jinde po těle tyto barvy sice blednou, ale většinou ne zcela a navíc nerovnoměrně. Z tohoto důvodu pak máte po pár letech takto zhotovené tetování různě flekaté a rozpité, místy chybějící. Je tedy nutné ho neustále opravovat, aby si zachovalo patřičný vzhled a to může být traumatizující pro vás i vaše peněženky.
U nás tento druh hyzdění kůže pochopitelně neprovádíme a ani ho nedoporučujeme. Jsme toho názoru, že tetování má tělo zkrášlit a tento způsob permanentního make-upu ke zkrášlení rozhodně nepatří. Pokud ovšem již máte takto vytvořené tetování a nevíte, co s ním, nezoufejte. Rádi vám pomůžeme a tetování vám můžeme trvale předělat tak, abyste s ním mohli zase hrdě chodit a nemuseli se za to, co nosíte stydět.
Kreslíte i návrhy na tetovaní?
Ano, kreslíme. Je potřeba se osobně nebo telefonicky domluvit s tatérem a probrat všechny detaily. Sketche zhotovujeme za 1 000 Kč.
Na sketche je čekací doba cca 3 měsíce, po zhotovení sketche se domlouvá termín tetování.
Děláte předělávky tetování?
Jsou motivy a styly, které netetujete a místa, kam vyloženě netetujete?
Kde nakupujete barvy a vybavení na airbrush?
Dotazy ostatní
Jaké používáte vybavení?
Tetování a hygiena v salonu?
Jak se mám o tetování starat?
Bezprostředně před i po tetování je potřeba zamezit konzumaci alkoholu, kávy a jiných návykových látek. Může dojít k nestandardním podmínkám pro zhotovení i pro hojení tetování.
Čerstvé tetování vám tatér obalí ochrannou fólií, kterou je potřeba sundat po 3 - 4 hodinách. Hygiena je v tomto případě velice důležitá, fólii sundávejte umytýma rukama a tetování omyjte vlažnou vodou a mýdlem (nejlépe antibakteriálním). Buďte pečliví a z tetování odstraňte všechny zbytky krevní plasmy a krve, které se pod fólií vytvořily. Zabrání se tím vzniku strupu a zdlouhavému hojení!
Druhá možnost ochrany tetování je v našem salonu dermatologická fólie Suprasorb, která se aplikuje na hotové tetování a nechává se na tetování až 7 dní. Je to fólie používaná běžně ve zdravotnictví - tvoří takzvanou ,,druhou kůži" (například na popáleninách, odřeninách). Po sundání fólie taktéž tetování omyjeme vlažnou vodou a mýdlem. Tato fólie je vhodná například pro klienty pracující v prašném prostředí. Tuto fólii máme v ceně tetování. Záleží na klientovi, kterou možnost ochrany tetování si zvolí.
Po omytí tetování lehce osušte ubrouskem, nebo čistým ručníkem. Po oschnutí tetování naneste malou vrstvu krému určeného k hojení tetování - Pegasus Pro, Bepanthen Tattoo. Dále krém aplikujte dvakrát denně po dobu minimálně dvou týdnů (doporučujeme však krémovat měsíc, to je doba, po kterou se kůže v místě tetování hojí ve všech vrstvách).
Pokud se na tetování začnou tvořit stroupky, nebo se bude kůže loupat, vyvarujte se škrábání nebo loupání kůže - tetování se může poškodit!
V případě, že se objeví výrazné zarudnutí, hnisání, vyrážka či jiné neobvyklé kožní reakce, ihned kontaktujte našeho tatéra či naše tetovací studio! Není třeba panikařit, většinou se jedná o nevyhovující způsob péče o tetování.
Dva týdny po zhotovení tetování je potřeba vyvarovat se saunování, lázní (i čachání se ve vaně), slané vody, sportovním aktivitám. Rozmočení či pot narušují proces hojení i ochrannou vrstvu kůže!
Tetováním je narušena UV ochrana kůže, proto je potřeba se vyvarovat soláriím a slunečnímu záření minimálně měsíc po zhotovení tetování. Mohlo by dojít k rychlejší ztrátě pigmentu, neostrosti linek, ale také k nemalým kožním reakcím! Je dobré tetování zakrýt nebo mazat opalovacím krémem s vysokým UV faktorem.
Po sloupnutí stroupku, nebo standardně po dvou týdnech od zhotovení tetování, můžete začít místo hojivé masti používat regenerační krémy, konopné masti, nebo co vám zkrátka vyhovuje, ale je potřeba mazat tetování minimálně měsíc po zhotovení. Předejdeme tak rozsáhlejším korekcím.
Po dvou týdnech od zhotovení tetování přijďte na kontrolu do našeho tetovacího salonu. Tatér má mnohaleté zkušenosti a ví, jak má dané tetování vypadat. Může se stát, že nějaká část barevné plochy či linky vypadne - je potřeba udělat korekci, která je u nás zdarma a provádí se minimálně měsíc po tetování. Pokud se ale nedostavíte na korekci do třech měsíců od zhotovení tetování, bude korekce zpoplatněna. Čím větší prodleva mezi zhotovením tetování a korekcí je, tím rozsáhlejší pak korekce pravděpodobně bude.
Nezapomeňte na to, že pokud chodíte s nedodělaným (či neopraveným) tetováním, děláte špatnou vizitku nejen sobě, ale i našemu tetovacímu studiu!
Pro bližší informace neváhejte kontaktovat našeho tatéra nebo naše tetovací studio, rádi zodpovíme všechny dotazy! :)
Jak se mám o tetování starat v létě?
Navzdory různým fámám je samozřejmě možné se nechat tetovat také v létě. Je třeba však dodržovat určitá pravidla:
Místo na kterém se chcete nechat potetovat neopalujte minimálně dva týdny před aplikací tetování. Kůže by jinak při tetováni byla zbytečně podrážděná.
Dokud se nesloupe stroupek z tetování je třeba se vyhnout jakémukoliv koupání. Viz. otázka Péče o tetování.
Čerstvé tetování je třeba co nejvíce chránit před sluncem! Dokud se kůže v místě tetování nezahojí (což trvá zhruba měsíc) nemá žádnou schopnost ochrany před UV zářením a hrozí zvýšené riziko vzniku chorob (rakovina kůže,..) Ze začátku je proto vhodné nejlépe přikrývat tetování textilem, později postačí krémy na opalování s vysokým UV faktorem, viz. otázka Péče o tetování.
Vždy je třeba chránit nové tetování před nečistotami, které mohou snadno vniknout do čerstvého tetování a zanést tak do něj infekci. Během jarních a letních měsíců je ve vzduchu zvýšené množství poletujících částeček jako například pyl a prach, ty mohou čerstvé tetování rovněž podráždit.
Také je třeba tetování udržovat v suchu a čistotě. V letních měsících se tělo dost potí, proto je potřeba obzvlášť dodržovat hygienu a nezatěžovat tělo nadměrným pohybem či sportem aspoň po dobu než se sloupe stroupek (cca 14 dní).
Bolí tetování?
Podstatné je místo tetování. Jsou obecně známá místa, kde to bylo víc a kde méně. Taky záleží na rozsáhlosti tetování. Samozřejmě velké tetování může být rozděleno na více sezení.
Je důležité si důležité, že každý máme jiný práh bolesti. Záleží na tom, jak k tetování přistupujeme a jak jsme psychicky srozumíme s důvodem, proč si nechat tetování dělat.
Ať jde o to zkrášlování, pokud má pro vás význam, musíte to vydržet :).