Dotazy na ceny

Kolik mě bude tetování stát?

U nás je minimální částka za provedení tetování 1 800 Kč (černobílé) a 2 000 Kč (barevné), v této ceně je započítána případná jedna korekce, která se provádí měsíc až tři měsíce po provedení tetování. Dále se cena odvíjí od velikosti a složitosti motivu. Přesnou cenu jsme vám schopni sdělit jen po konzultaci o vybraném motivu tetování. První konzultace je zdarma. Při konzultaci vám sdělíme cenu a u větších tetování i počet předpokládaných sezení (počet aplikací) - částka je rozdělena na jednotlivé sezení. Viz záložka Ceník.

Pro domluvení termínu po konzultaci je nutné složit zálohu na termín ve výši 1 500 Kč až 2 500 Kč (podle velikosti motivu), je to z toho důvodu, že chceme mít jistotu, že o náš čas a naši práci máte opravdu zájem. Záloha musí být uhrazená do 5 dní od domluvení termínu. Jinak vaše rezervace termínu propadá. Záloha na termín je částí konečné částky za tetování. Záloha je nevratná, ale v případě vážných komplikací lze zálohu přesunout na jiný termín. Viz dotaz níže o zálohách.
Pokud se jedná o větší tetování, připravíme pro vás sketch, který je zhotovený přesně podle vašich požadavků a je pouze pro vás. Skicovné je ve výši 1 000 Kč. 

Pokud vám z nějakých důvodů nevyhovují časově pracovní dny, lze individuálně domluvit i víkendový termín, ten je ale s příplatkem 1 500 Kč - 3 000 Kč podle velikosti motivu.
zpátky na začátek

Dotazy na objednávky

Musím mít 18 let?

Je to lepší, když už vám 18 let bylo, nemusíte se odkazovat na svolení rodičů.

Pokud vám ještě 18 let nebylo, je třeba donést vyplněný formulář ohledně souhlasu rodičů i s jejich podpisem. Formulář je u nás dostupný na vyžádání. Další možností je přijít přímo s rodiči. 

Minimální věková hranice, kdy vás můžeme potetovat, je věk 16 let.

zpátky na začátek

Jak se mám k vám objednat?

Pokud budete chtít přijít na konzultaci ohledně motivu, je potřeba v den příchodu na salon zavolat, že byste chtěli dorazit. Stává se, že někdy musíme vyřídit něco mimo salon, tak abyste nechodili zbytečně.

Pokud budete chtít jenom drobné tetování, stačí se na termín objednat telefonicky. Prosím neprozvoňujte nás - vy chcete od nás umělecké dílo, pár korun za krátký hovor určitě nikoho nezruinuje :).

Pro více informací lze napsat zprávu přes e-mail, sms nebo facebook. Bohužel nejsme na těchto komunikačních místech pořád, proto je pro nás nejlepší domlouvat se telefonicky. Pokud zrovna telefon nezvedáme, zřejmě tetujeme, prosím, zkuste zavolat znovu po delší časové prodlevě.

POZOR: Přes facebook, sms a e-mail termíny nezapisujeme! Termín se domlouvá pouze telefonicky nebo osobně v salonu a to z logických důvodů - je to rychlejší pro nás i vás!
zpátky na začátek

Jsou u vás nějaké čekací lhůty?

Ano jsou. Je potřeba domlouvat se s tatérem hned, kdy máte vybraný motiv nebo víte, co byste zhruba chtěli. Na konzultace se objednávat nemusíte, stačí zavolat v den, kdy budete chtít přijít, abychom si potvrdili, že jsme v salonu. Konzultace je důležitá část celého procesu, mějte, prosím, promyšlené aspoň téma nebo styl tetování, abychom měli na čem stavět. Neotálejte s domluvením termínu, prodlouží se tím vaše čekací lhůta. Během čekací lhůty na termín se na nás můžete samozřejmě obrátit s jakýmikoliv dotazy.

Nezapomínejte, prosím, že umělecké dílo - i v případě tetování - tvoříme společně. Proto je potřeba komunikovat a dát motivu čas. Pokud jste vydrželi čekat celý život, pár měsíců už vás nezabije. :)

Pokud chcete jen drobné tetování, ke kterému nebude potřeba malovat sketch, můžete se telefonicky objednat hned, čekací doba na drobné tetování je zhruba měsíc.

Pokud máte v plánu větší tetování, je potřeba osobně v salonu sepsat objednávku na vytvoření sketche. Čekací doba na sketch je obvykle 3 měsíce, poté se domlouvá termín tetování.

Na termín tetování je čekací doba 1 až 3 měsíce, záleží na velikosti motivu, vaší pracovní době a konstelaci hvězd. :)

zpátky na začátek

Dá se u vás platit kartou, nebo jen hotově?

Nyní se u nás dá platit hotově i kartou. Akceptujeme: Visa, MasterCard, Maestro, Apple Pay, Google Pay.
zpátky na začátek

Jaká pravidla je třeba dodržet před tetováním?

Ano, je důležité držet se určitých pravidel před tetováním. 
Vyvarovat se aspoň den před tetováním:
pití alkoholu 
pití kávy
požívání omamných látek
požívání léků, které by mohly mít silné vedlejší účinky

Všechny tyto látky mohou způsobit horší průběh tetování - narušená kůže více krvácí, protože je krev zředěná alkoholem nebo kávou - více se vyplavuje pigment a tetování se i hůř hojí. V případě léků nebo omamných látek je pravděpodobné, že vám bude nevolno nebo můžete dostat úzkostné stavy. 

Proto buďte, prosím, obezřetní i den předem, kdy už je potřeba být zodpovědný za své tělo a psychiku.
zpátky na začátek

Smím přijít do salonu s mým dítětem/kamarádem/psem?

Je důležité si uvědomit, že práce tatéra není jen nanést hezký obrázek na vaše tělo, ale také být naladěn na celý proces, musí se soustředit a mít při práci určitý klid. 

EDIT COVID: V roce 2021 není možné přijít do salonu s doprovodem a to z jistých hygienických důvodů a nařízení vlády, toto rozhodnutí trvá do NAŠEHO ODVOLÁNÍ. Pokud máte v plánu přijít s doprovodem, jste povinni nás o tom informovat předem a domluvíme se, zda je to za momentálních okolností možné, či nikoliv. Děkujeme za pochopení.

Kamarád, partner nebo člen rodiny s vámi samozřejmě přijít mohou, ale v přiměřeném množství. :) Někdy se stává, že rodina bere proces tetování jako společenskou událost a chce u toho samozřejmě být. Je dobré, abyste umožnili klientovi nechat se v klidu potetovat - přece jen, je to osobní věc, měl by to být určitým způsobem rituál. Po tetování už můžete slavit až do rána.

Protože je opravdu důležité, aby měl tatér klid, čas, ticho a mohl tvořit společně s klientem, není možná návštěva při tetování s dítětem. Pokud přijdete s dítětem, vaše záloha propadá a můžete se domluvit na jiném termínu. Jedná se i o hygienu v salonu. Buďme upřímní - my dospělí se už tolik neválíme po zemi a neošaháváme kdeco, jako naše děti (pokud teda nejsme na divoké párty). 

Co se týče pejsků a kočiček (či jakýchkoliv zvířátek), občas se najdou experti, kteří se zeptají, jestli smí se svým miláčkem přijít. Snad si z logických důvodů můžeme odvodit, že pustit zvíře do sterilního prostředí je nereálné. 
A jelikož máme dva psy, tak z důvodu bezpečnosti by váš miláček nemohl zůstat ani venku. 
zpátky na začátek

Musím se objednávat na konzultace nebo kontrolu po dvou týdnech?

Ano, je třeba se objednat na konzultaci i kontrolu po dvou týdnech od tetování. Nejrychleji se dá objednat telefonicky, případně přes sms, facebook, e-mail.
zpátky na začátek

Kdy je nejlepší čas na telefonát do salonu?

Telefonujte, prosím, pouze v obvyklé pracovní době. I váš tatér musí spát a jíst. 
Pokud telefon nebudeme zvedat, zkuste se ozvat, prosím, později, pravděpodobně tetujeme. 

Sledujte i novinky na našem facebooku, vždy informujeme o velkých změnách v pracovní době - jezdíme na konvence do zahraničí, dekorujeme festivaly atd.. V této době na mobilu sice jsme, ale pokud to není životu ohrožující informace, tak ji směřujte až na následující dny.


zpátky na začátek

Jaké jsou rezervační podmínky a  podmínky zálohy na termín?

Klient si rezervuje termín tetování osobně, telefonicky, nebo přes e-mail, součástí rezervace termínu je i záloha na termín.
Částku zálohy na termín určí tatér podle velikosti motivu (minimálně 1500 Kč).
Klient uhradí zálohu na termín do 5 dní od rezervace termínu posláním zálohy na termín na účet sdělený tatérem, nebo osobním předáním v salonu - pokud tak neučiní, rezervace termínu bude ZRUŠENA.
Pokud klient posílá peníze na účet, je povinen napsat do zprávy pro příjemce jméno a datum termínu - pokud tak neučiní, platba není připsána k rezervovanému termínu a je NEPLATNÁ.
Po zaslání zálohy na termín na účet je klient povinen poslat printscreen výpisu nebo výpis z účtu, že je záloha odeslána, tak máme jistotu, že je platba opravdu odeslána včas.
Pokud klient zruší termín ze zdravotních důvodů, může si přesunout zálohu na termín na jiný termín tetování. Je třeba ale doložit zdravotní komplikace potvrzením od lékaře.
Pokud klient musí termín přesunout z důvodu dovolené, šichet, nebo rodinných důvodů, musí nás o tom informovat minimálně 3 týdny před plánovaným termínem tetováním.
Důvody, které NEJSOU v souladu s přesunem zálohy na termín na jiný termín tetování: změny pracovních směn v práci, neplánovaná dovolená, zapomenutí na termín, únava, že jste si to nechali už vytetovat u někoho jiného atd.
Rezervační poplatek vracíme jen v případě závažných zdravotních komplikací, které brání provedení tetování.
Rezervace automaticky PROPADÁ, když klient nepřijde na termín včas nebo nepřijde vůbec.
Rezervace termínu pro nezletilé je možná pouze při osobním předání zálohy na termín rodičem, nebo zasláním na účet s vyplněným dokumentem o souhlasu zákonného zástupce s tetováním.
Pokud má klient poukaz na tetování, dává jako rezervaci termínu daný poukaz osobně (pokud není domluveno jinak).
Pokud by se neuskutečnil termín tetování z důvodu onemocnění tatéra, úrazu tatéra, návštěvy lékaře tatéra, nebo kvůli lockdownu, není to důvod pro vrácení rezervačního poplatku na tetování. 
zpátky na začátek

Co když se nedostavím na korekci tetování včas?

Pokud klient nepřijde na korekci včas (nebo vůbec), nárok na korekci v ceně tetování mu propadá. Pokud klient bude chtít náhradní termín korekce, jsou dvě varianty, jak postupovat: Klient si nechá zhotovit korekci za poplatek 1 000 Kč - 1 200 Kč podle velikosti tetování (je to cena za materiál a čas tatéra), nebo si klient nechá zhotovit korekci současně s novým tetováním. Většina tetovacích studií korekci v ceně tetování ani vůbec nemá. Proto, prosím, buďte rádi, že se o vás staráme a respektujte pravidla, která máme daná. 
zpátky na začátek

Jak je to s náhradním termínem, když se původní termín zrušil kvůli nařízení vlády?

Všichni klienti budou obeznámeni, že se jejich termín ruší. Bohužel my jsme si tyto zákazy nevymysleli a jsme rádi, že toto rozhodnutí (byť se nám zdá nesmyslné) respektujete. Náhradní termíny dáváme až v momentě, kdy jsme si na 100% jistí, že nás opět otevřou. Všem klientům se ozveme postupně - od začátku zákazu až po konec zákazu. Chceme, aby to bylo spravedlivé pro všechny. Žádné přednostní termíny nikdo nedostane, takže to ani, prosím, nezkoušejte. Tato situace není pro nás snadná a organizačně je dost náročná. Momentálně musíme přesunout přes 100 klientů, což s neustálým otevíráním/zavíráním veškeré termíny prodlužuje. Náhradní termín vám vždy nabízíme ten nejbližší možný. Průměrně je tedy čekací doba na náhradní termín 1 - 3 měsíce - záleží taky na vašich časových možnostech. Zálohu za termín, který byl zrušen kvůli nařízení vlády nevracíme! Není to komplikace z naší strany, není to tedy důvod, abychom vraceli něco, za co my nemůžeme. Zálohu máte u nás uschovanou a přesouvá se na náhradní termín. Pokud však nemáte o náhradní termín zájem, záloha vám propadne. 
PS: Nevěřte vládě, že nám dává adekvátní finanční kompenzace. Z těch jejich pár stovek na den musíme platit každý měsíc zdravotní i sociální pojištění. Jsme rádi, že máme nějakou finanční rezervu, ze které jsme schopni žít, ale ta se tenčí každým měsícem. Rádi si s vámi o tomto tématu popovídáme, pokud vás to bude zajímat. V televizi říkají jen poloviční informace, aby to hezky znělo :) :) . 
zpátky na začátek

Dotazy na zdravotní stav

Dá se tetovat přes jizvy?

Tetování přes jizvy je možné. Je však potřeba vědět, že samotná jizva (hmota, ze které je tvořená) je pouze kožní náhrada, nikoliv kůže nová. Struktura jizvy je tělem vytvořena jiným způsobem než v neporušené kůži. 

Barva se tak při aplikaci může v místech jizvy chovat trochu jinak než v okolní zdravé kůži. S tetováním přes jizvy máme dostatek zkušeností, víme, jak pracovat s motivem tetování a jizvou samotnou, aby to vypadalo dobře.

V samotném místě jizvy bývá tetování většinou stejně citlivé jako v okolních místech, ale může být i o něco citlivější.

zpátky na začátek

Může se tetovat přes mateřská znaménka?

Do známének (pigmentové névy) není vhodné tetovat, je třeba se jim vyhnout. V případě, že by obrazec přiliš narušovaly, je dobré se domluvit předem na jejich odstranění u vašeho kožního lékaře a po zahojení je možné v těchto místech opět tetovat.

Mateřská znaménka se rády přemísťují, je možné, že v místě vašeho tetování se může objevit nové znaménko, nebo naopak může zmizet - poté je možné místo dotetovat.

zpátky na začátek

Můžu se nechat tetovat s diabetes?

Lidé s touto nemocí se tetovat mohou, ale může dojít k jistým komplikacím při hojení, jelikož nemoc může způsobovat horší hojení ran. Proto je třeba předem svůj zdravotní stav a úmysl nechat se tetovat probrat se svým lékařem, aby se předešlo veškerým zdravotním komplikacím. Také tatéra je třeba s touto skutečností seznámit předem. Stres prožívaný při tetování může zvyšovat hladinu cukrů v těle. 

Pokud by se při hojení objevily jakékoliv komplikace, ihned kontaktujte vašeho tatéra nebo vašeho lékaře!

zpátky na začátek

Co když budu pod vlivem léků nebo jiných omamných látek?

Pokud je člověk nemocný a bere antibiotika, není dobré zatěžovat organizmus ještě novým tetováním. Složení některých léků a antibiotik mohou ovlivnit i to, jak vám půjde barva aplikovat do těla. A samozřejmě jako každé léčivo a jejich vedlejší účinky, mohou mít nepříznivý vliv na vaši fyzickou i psychickou kondici.

Alkohol výrazně ovlivňuje výsledek aplikace tetování. Alkohol ředí krev a v místech, kde je aplikována barva, nám krev tuto barvu vyplavuje z těla ven. Po alkoholu je vyplavování krve a barvy opravdu o hodně znatelnější. Je dobré minimálně den před aplikací alkohol nepožívat. Zákazníky, kteří nám přijdou do salónu posilněni alkoholem, rovnou posíláme domů!

Ostatní omamné a psychotropní látky před tetováním rovněž neužívejte. Zjistíme-li tento pozměněný stav, tak vás pošleme domů. Nepokoušejte svého tatéra, už vám příště nemusí dát termín! Omámený člověk si neuvědomuje, že to jde poznat, ale okolí to pozná... nedělejte, prosím, hlupáky ze sebe ani z nás! 

Samotný prožitek při úkonu vám to většinou jenom zhorší a může vést ke komplikacím, nevolnostem nebo úzkostným stavům, takže se nepříjemných pocitů nezbavíte, pouze tatérovi přiděláte starosti a ohrozíte kvalitu svého tetování.

Pokud přijdete v jakémkoliv omámeném stavu, záloha na termín vám propadá!

zpátky na začátek

Co když trpím kožním onemocněním?

Záleží, o jaké kožní onemocnění přesně jde. Může se jednat o opary, lupénku (psoriázu), ekzém nebo chronické akné. Možnost nechat se potetovat je potřeba projednat se svým lékařem. A to z důvodu, že tato kožní onemocnění, která jsou chronická, kolují celým organismem. I když se vyhne tetování problematickému místu, může mít chronická nemoc vliv na aplikaci i následné hojení. Tatér musí být s touto skutečností seznámen dřív než při samotné aplikaci tetování!
zpátky na začátek

Co když trpím epilepsií?

Pokud klient trpí epilepsií, neměl by se nechat tetovat. Tetování totiž může vyvolat epileptický záchvat. Záleží ale i na tom, jak závažnou formou epilepsie klient trpí. Je potřeba tuto skutečnost zkonzultovat s lékařem. Tatér musí být s touto skutečností seznámen dřív než při samotné aplikaci tetování! Tetování klienta s touto nemocí je na jeho vlastní riziko.
zpátky na začátek

Co když trpím poruchou imunity - rakovina, po chemoterapii?

Pokud má klient rakovinu, má extrémně oslabený organismus a proto není vhodné, aby se nechal tetovat. Pokud klient podstoupil chemoterapii, je potřeba, aby minimálně půl roku po ukončení chemoterapie vyčkal s tetováním, protože je potřeba, aby celý organismus byl opět silný.
zpátky na začátek

Co když trpím infekčními nemocemi - HIV pozitivní, žloutenka?

Pokud trpí klient žloutenkou nebo je HIV pozitivní, neměl by se nechat tetovat. Organismus klienta je extrémně oslaben a zároveň by klient ohrožoval zdraví tatéra.
zpátky na začátek

Co když trpím nemocí štítné žlázy?

Pokud trpí klient nemocí štítné žlázy, je potřeba se o tetování pobavit se svým lékařem. Tatér musí být s touto skutečností seznámen dřív než při samotné aplikaci tetování!
zpátky na začátek

Když jsem těhotná/kojící, můžu se nechat tetovat?

Bohužel, pokud je klientka těhotná nebo kojící, nesmí se nechat tetovat. Tetování při těhotenství i kojení by mohlo ohrožovat samotný plod i zdraví maminky. Při průběhu tetování, kdy dochází ke stahování svalů (bolestí), můžou vzniknout předčasné kontrakce a v nejhorším případě i samovolný potrat! Nastávající maminka by riskovala i kvůli neočekávané alergické reakci.
zpátky na začátek

Co když jsem alergik?

Záleží, o jakou alergii jde. Je důležité, aby to nebyly alergie na pomůcky, desinfekce či barvy při tetování. Tatér musí být s touto skutečností seznámen dřív než při samotné aplikaci tetování!
zpátky na začátek

Můžu se tetovat, když mám koronavirus Covid-19?

Ne nemůžete. Stejně jako se nemůžete tetovat, pokud máte chřipku. Je to snadno přenosná nemoc a není správné a fér ohrožovat jeden druhého. I mírný průběh nemoci může ovlivnit průběh a hojení tetování. 

Tetování je zásah do celého organismu. Po tetování je organismus oslaben a soustředí se na hojení ,,rány" - tetování. Můžete pak být náchylnější k nemocem anebo se prodlužuje již probýhající léčba nemoci.

Buďte zodpovědní a ohleduplní. Ať už při této nemoci, nebo jiné.
Pokud byste onemocněli někdy před termínem tetování, je třeba o tom informovat svého tatéra. Termín tetování se odloží na jindy. 
Nezamlčujte svůj zdravotní stav. Tím nám pomůžete k bezpečnější práci na našem pracovišti.
zpátky na začátek

Co když mám nějakou nemoc, u které si nejsem jistý, zda se s ní můžu nechat potetovat?

Můžou to být různé nemoci - psychické i fyzické. U psychických nemocí vždy hraje roli, jak závažný problém to je, zda berete léky a nejlepší je samozřejmě konzultace s vašim lékařem, zda je pro vás tetování vhodné. 
U fyzických nemocí, ať je to nemoc autoimunitní, nemoc krve, nebo třeba nějaký zdravotní handicap, je vždy třeba se poradit s vašim lékařem, zda je pro vás tetování vhodné nebo ne. I kdyby jste si mysleli, že vaše nemoc s tetováním nesouvisí, tak je třeba nám to sdělit a poradit se, co a jak.
Opět opakujeme - tetování je zásah do celého organismu. My nejsme lékaři, abychom odhadli, jak bude vaše tělo na tetování reagovat. Váš zdravotní stav zná jen a pouze váš ošetřující lékař. Pokud víte o jakékoli nemoci, jste povinni nám ji ohlásit před domluvením termínu tetování a pokud se domluvíme, že tetování provedeme, tak v den tetování vyplníte zdravotní dotazník, kde musíte pravdivě vyplnit všechny nemoci, kterými trpíte. Dotazník je pouze pro naši potřebu, nikde se nezveřejňuje, zkrátka potřebujeme mít jistotu, že my i vy víte, do čeho jdeme. 
zpátky na začátek

COVID EDIT - RYCHLÝ SOUHRN ODPOVĚDÍ NA VAŠE DOTAZY (JARO 2021)

1. S Covidem se nesmíte nechat potetovat. 
2. Pokud máte pocit, že na vás něco leze (ať už covid nebo rýma, chřipka atd.) jste povinni nám to ohlásit a termín tetování přesunout na jindy.
3. Náhradní termín tetování se dozvíte telefonicky nebo přes internet jakmile budeme mít 100% jistotu, že otevřeme.
4. Piercingy stále neděláme a dělat nebudeme. Na internetu je bohužel kategorie piercing a tetování spolu.
5. Při zákazu tetování netetujeme, pouze provádíme konzultace (max 20 min.)
6. Kurzy tetování můžou probíhat oficiálně.
7. Netetujeme mimo náš salon, nejsme kadeřnice, abychom mohli provádět naši činnost, kde se nám zlíbí. To z hygienických důvodů zkrátka není možné. Kdo tvrdí opak, ten lže.
8. Nevíme, kdy otevřeme, opravdu nemáme VIP informace oproti běžnému občanu.
9. Parkovat můžete na parkovištích na konci z jedné i z druhé strany ulice.
10. Známých máme opravdu hodně, proto na nás, prosím, nezkoušejte žádné ,,přednostní" termínky, všech klientů si vážíme stejně a všem se budeme věnovat popořadě. Ať je to spravedlivé.
11. Klientům z daleka můžeme poskytnout víkendový termín bez příplatku. Z daleka ale neznamená, že bydlíte v Ostravě - Hrabůvce... Myslíme tím opravdu např. Pardubice, Praha atd. 
12. Po oficiálním otevření u nás budete moct opět platit kartou.
13. Pokud jste v karanténě, ale jste negativní, ani tak nesmíte přijít do našeho salonu. Nařízení je nařízení.
14. Každý klient je povinen mít na sobě při vstupu do salonu roušku, umýt si ruce a vydezinfikovat si je. 
15. V salonu jsou schopni odbavit 2 tatéři 2 klienty (2x jeden na jednoho - prostor 15 m2 na osobu). Pokud však nová nařízení budou muset být jen 1 na 1, pak se čekací doba bude logicky prodlužovat.
16. Pokud máte v plánu nějaké nové tetování, objednejte se co nejrychleji, protože předpokládáme zaplnění termínů do konce roku do poloviny května.
17. Opravdu momentálně netetujeme, nemůžete přijít ani ,,na čaj" ani ,,na kafe" :) . Mrzí nás to, ale pokuty jsou opravdu nemalé.
18. Ano, i my toho už máme plné zuby.
19. Ne, nemůžete přijít jen tak o víkendu, protože přes týden pracujete. Naše práce je tetování, takže budete muset přijít v naší pracovní době. Neděláme to pro srandu králíkům, nejsme domácí tatéři, jsme profesionálové. Konkrétní čas přes týden lze domluvit individuálně.
20. Žádný dotaz není hloupý, ale budeme rádi, když si přečtete v záložkách Kontakty, jaké máme kontakty a adresu...je 21. století. Jsme na Googlu, tady na webu, na facebooku, na Firmách...lze si nás dohledat. 

Tímto děkujeme všem, kteří jste nás za doby zavření podpořili jak finančně, tak psychicky. Moc si toho vážíme a věříme, že už nastanou lepší časy. Moc se na vás všechny těšíme!
zpátky na začátek

Dotazy na naši tvorbu

Děláte tetování na 3 až 5 let?

Tento druh tetování ve skutečnosti v podstatě neexistuje a jde jen o způsob, jak nalákat lidi na tetování, které je prováděno nekvalitně a to barvou na permanentní make-up. Jsou to barvy, které opravdu mohou časem mizet, ale pouze v obličejové části, protože kůže na některých místech obličeje se obměňuje mnohem rychleji, než na celém těle. Jinde po těle tyto barvy sice blednou, ale většinou ne zcela a navíc nerovnoměrně. Z tohoto důvodu pak máte po pár letech takto zhotovené tetování různě flekaté a rozpité, místy chybějící. Je tedy nutné ho neustále opravovat, aby si zachovalo patřičný vzhled a to může být traumatizující pro vás i vaše peněženky.

U nás tento druh hyzdění kůže pochopitelně neprovádíme a ani ho nedoporučujeme. Jsme toho názoru, že tetování má tělo zkrášlit a tento způsob permanentního make-upu ke zkrášlení rozhodně nepatří. Pokud ovšem již máte takto vytvořené tetování a nevíte, co s ním, nezoufejte. Rádi vám pomůžeme a tetování vám můžeme trvale předělat tak, abyste s ním mohli zase hrdě chodit a nemuseli se za to, co nosíte stydět.

zpátky na začátek

Kreslíte i návrhy na tetovaní?

Ano, kreslíme. Je potřeba se osobně nebo telefonicky domluvit s tatérem a probrat všechny detaily. Sketche zhotovujeme za 1 000 Kč.

Na sketche je čekací doba cca 3 měsíce, po zhotovení sketche se domlouvá termín tetování. 

zpátky na začátek

Děláte předělávky tetování?

Ano děláme. Moc tatérů se předělávkám tetování nevěnuje. Klient si musí uvědomit, že když se dělá předělávka, je to celkově víc pracné, časově náročnější a také návrh se musí víc promýšlet, než kdyby to bylo tetování na ,,čistou" kůži.

Klient si musí uvědomit, že pokud už má nějaké tetování, tak se předělávka musí přizpůsobit původnímu tetování a že je o to víc důležité konzultovat s tatérem styl i motiv předělávky. 

zpátky na začátek

Jsou motivy a styly, které netetujete a místa, kam vyloženě netetujete?

Rozhodně netetujeme motivy, které by byly extrémistické. Bohužel pro každého může být extrém někde jinde. Proto je důležité konzultovat, co jsme ochotni a co nejsme ochotni tetovat. 

Netetujeme na místa na těle jako jsou: genitálie, rty, oční víčka, jazyk, oční bulvy, prsty, dlaně, chodidla.
zpátky na začátek

Děláte piercing?

Neděláme.
zpátky na začátek

Kde nakupujete barvy a vybavení na airbrush?

Nakupujeme na e-shopu www.airbrush-potreby.cz . Nakupujeme zde barvy WICKED, stříkací pistole, komponenty ke stříkacím pistolím, fólie pro výrobu šablon, barvy na textil a další.
zpátky na začátek

Děláte úpravu obočí - tetování permanentem?

Ne, neděláme.
zpátky na začátek

Dotazy ostatní

Jaké používáte vybavení?

V našem tetovacím salonu se snažíme zákazníkům nabídnout to nejlepší! Používáme proto kvalitní vybavení ve všech směrech, většina přípravků na tetování je navíc vegan. Všechny výrobky, které používáme, jsou originály a jsou certifikované pro použití v ČR a EU. Od roku 2022 navíc splňujeme nové normy EU o složení tetovacích barev.

Pro aplikaci používáme německé strojky značky Cheyenne a také australský strojek Inkjecta a kanadské cartridgové jehly T-Tech. Jehly pro tento typ strojků jsou již sterilizovány a jsou pouze pro jednorázové použití. Veškeré pomůcky a příslušenství pro tetování jsou u nás v salonu taktéž jednorázové.


zpátky na začátek

Tetování a hygiena v salonu?

Dodržujeme všechny požadavky kladené Hygienickou stanicí. Salon má důsledně zpracovaný Provozní řád (schválený Hygienickou stanicí), podle kterého je prováděn úklid a desinfekce salonu. Provozní řád je k dispozici kdykoliv k nahlédnutí. 
S nebezpečným (biologickým) odpadem je u nás rovněž patřičně nakládáno dle pravidel o svozu kontaminovaného odpadu tak, aby se vyloučilo potenciální šíření nežádoucích mikroorganismů. 

Jde o zdraví tatéra i našich zákazníků a proto jsme očkováni proti žloutence typu A a B. Navíc používáme na křesla pro každého zákazníka nová jednorázová hygienická prostěradla. Vše provádíme v chirurgických rukavicích a nástroje máme obalené v příslušných fóliích a sáčcích, které pokaždé měníme za čisté, aby se minimalizovalo případné riziko přenosu jakýchkoliv nemocí. 

Veškeré pomůcky a příslušenství pro tetování včetně jehel jsou u nás v salonu taktéž jednorázové.
zpátky na začátek

Jak se mám o tetování starat?

Bezprostředně před i po tetování je potřeba zamezit konzumaci alkoholu, kávy a jiných návykových látek. Může dojít k nestandardním podmínkám pro zhotovení i pro hojení tetování.

Čerstvé tetování vám tatér obalí ochrannou fólií, kterou je potřeba sundat po 3 - 4 hodinách. Hygiena je v tomto případě velice důležitá, fólii sundávejte umytýma rukama a tetování omyjte vlažnou vodou a mýdlem (nejlépe antibakteriálním). Buďte pečliví a z tetování odstraňte všechny zbytky krevní plasmy a krve, které se pod fólií vytvořily. Zabrání se tím vzniku strupu a zdlouhavému hojení! 

Druhá možnost ochrany tetování je v našem salonu dermatologická fólie Suprasorb, která se aplikuje na hotové tetování a nechává se na tetování až 7 dní. Je to fólie používaná běžně ve zdravotnictví - tvoří takzvanou ,,druhou kůži" (například na popáleninách, odřeninách). Po sundání fólie taktéž tetování omyjeme vlažnou vodou a mýdlem. Tato fólie je vhodná například pro klienty pracující v prašném prostředí. Tuto fólii máme v ceně tetování. Záleží na klientovi, kterou možnost ochrany tetování si zvolí.

Po omytí tetování lehce osušte ubrouskem, nebo čistým ručníkem. Po oschnutí tetování naneste malou vrstvu krému určeného k hojení tetování - Pegasus Pro, Bepanthen Tattoo. Dále krém aplikujte dvakrát denně po dobu minimálně dvou týdnů (doporučujeme však krémovat měsíc, to je doba, po kterou se kůže v místě tetování hojí ve všech vrstvách). 

Pokud se na tetování začnou tvořit stroupky, nebo se bude kůže loupat, vyvarujte se škrábání nebo loupání kůže - tetování se může poškodit!

V případě, že se objeví výrazné zarudnutí, hnisání, vyrážka či jiné neobvyklé kožní reakce, ihned kontaktujte našeho tatéra či naše tetovací studio! Není třeba panikařit, většinou se jedná o nevyhovující způsob péče o tetování.

Dva týdny po zhotovení tetování je potřeba vyvarovat se saunování, lázní (i čachání se ve vaně), slané vody, sportovním aktivitám. Rozmočení či pot narušují proces hojení i ochrannou vrstvu kůže!

Tetováním je narušena UV ochrana kůže, proto je potřeba se vyvarovat soláriím a slunečnímu záření minimálně měsíc po zhotovení tetování. Mohlo by dojít k rychlejší ztrátě pigmentu, neostrosti linek, ale také k nemalým kožním reakcím! Je dobré tetování zakrýt nebo mazat opalovacím krémem s vysokým UV faktorem.

Po sloupnutí stroupku, nebo standardně po dvou týdnech od zhotovení tetování, můžete začít místo hojivé masti používat regenerační krémy, konopné masti, nebo co vám zkrátka vyhovuje, ale je potřeba mazat tetování minimálně měsíc po zhotovení. Předejdeme tak rozsáhlejším korekcím.

Po dvou týdnech od zhotovení tetování přijďte na kontrolu do našeho tetovacího salonu. Tatér má mnohaleté zkušenosti a ví, jak má dané tetování vypadat. Může se stát, že nějaká část barevné plochy či linky vypadne - je potřeba udělat korekci, která je u nás zdarma a provádí se minimálně měsíc po tetování. Pokud se ale nedostavíte na korekci do třech měsíců od zhotovení tetování, bude korekce zpoplatněna. Čím větší prodleva mezi zhotovením tetování a korekcí je, tím rozsáhlejší pak korekce pravděpodobně bude.

Nezapomeňte na to, že pokud chodíte s nedodělaným (či neopraveným) tetováním, děláte špatnou vizitku nejen sobě, ale i našemu tetovacímu studiu!

Pro bližší informace neváhejte kontaktovat našeho tatéra nebo naše tetovací studio, rádi zodpovíme všechny dotazy! :)

zpátky na začátek

Jak se mám o tetování starat v létě?

Navzdory různým fámám je samozřejmě možné se nechat tetovat také v létě. Je třeba však dodržovat určitá pravidla:

Místo na kterém se chcete nechat potetovat neopalujte minimálně dva týdny před aplikací tetování. Kůže by jinak při tetováni byla zbytečně podrážděná.

Dokud se nesloupe stroupek z tetování je třeba se vyhnout jakémukoliv koupání. Viz. otázka Péče o tetování.

Čerstvé tetování je třeba co nejvíce chránit před sluncem! Dokud se kůže v místě tetování nezahojí (což trvá zhruba měsíc) nemá žádnou schopnost ochrany před UV zářením a hrozí zvýšené riziko vzniku chorob (rakovina kůže,..) Ze začátku je proto vhodné nejlépe přikrývat tetování textilem, později postačí krémy na opalování s vysokým UV faktorem, viz. otázka Péče o tetování. 

Vždy je třeba chránit nové tetování před nečistotami, které mohou snadno vniknout do čerstvého tetování a zanést tak do něj infekci. Během jarních a letních měsíců je ve vzduchu zvýšené množství poletujících částeček jako například pyl a prach, ty mohou čerstvé tetování rovněž podráždit.

Také je třeba tetování udržovat v suchu a čistotě. V letních měsících se tělo dost potí, proto je potřeba obzvlášť dodržovat hygienu a nezatěžovat tělo nadměrným pohybem či sportem aspoň po dobu než se sloupe stroupek (cca 14 dní).

zpátky na začátek

Bolí tetování?

Podstatné je místo tetování. Jsou obecně známá místa, kde to bolí víc a kde méně. Taky záleží na rozsáhlosti tetování. Samozřejmě velké tetování může být rozděleno na více sezení. 

Je důležité si uvědomit, že každý máme jiný práh bolesti. Záleží na tom, jak k tetování přistupujeme a jak jsme psychicky srozuměni s důvodem, proč si necháme tetování dělat.

Ať jde o jakékoliv zkrášlování, pokud to má pro vás význam, musíte to vydržet :).

zpátky na začátek

Máte dárkové poukazy?

Ano, máme. Můžete si zvolit libovolnou částku nad 1 000 Kč. Na poukazu je vždy napsaná částka. Poukaz je vystaven vždy ke konkrétnímu tatérovi. Platnost je neomezená. Za poukaz nevyplácíme peníze. Poukaz předáváme osobně, nebo lze zaslat poštou.
zpátky na začátek