29.4.2019

„NIKDY se nenechám tetovat!“

Ahoj, jsem Beáta, je mi už „pade“ pryč a vždy jsem patřila mezi ty lidi, kteří měli k tématu tetování jednoznačný postoj: „Nikdy se nenechám tetovat!“ Proč bych to dělala?! A žila jsem si takhle v klidu se svým zarytým postojem dlouho a nevyvedlo mě z míry ani to, že tetování kolem mě „poletovalo“ čím dál častěji a zřejmě už mě lehce vábilo z dáli: „pojď ke mně blíž!“…

Tetování ke mně přicházelo plíživě a lstivě. Nejdříve se moje dcera Alžběta nechala v osmnácti letech tetovat – ještě jsem jí schvalovala ten motiv. Pak Alžbětka plánovala brigády u jednoho ostravského tatéra v jeho tetovacím studiu  a pak už mi rovnou oznámila, že s tím tatérem bude bydlet a že se k němu stěhuje „tehdy a tehdy“... A už byla potetovaná na více místech na těle. „Pěkné obrázky“, musela jsem uznat, ale ani to se mnou nehnulo.

Jistě už vám došlo, že onen tatér byl Marťas, nový tetovací salon Fantasmagoria Art vznikl v jejich domě a já jsem byla lapena do jakési tatérské pavučiny = tetování kam se podíváš! Ať už na dceru, na budoucího muže mé dcery anebo i na čím dál více lidí kolem – prostě tetování je trend!

Alžbětka s naprosto bezelstným úsměvem stále zjišťovala, kdy už si nechám udělat první „tetko“, když v tom „skoro“ žiju. No, zlomili mě… Když jsem koukala, jaká hezká tetování Martin „vyrábí“ a že je to vlastně příhodné spojit tetování s něčím hodně osobním a zpečetit tak sám pro sebe cokoliv, co se dá vyjádřit „obrázkem“ na tělo, změnila jsem svůj názor a prohlásila: „Ano, chci svoje první tetko!“

Motiv, který jsem chtěla, měl být pro mě symbol svobody, štěstí a nezávislosti, samozřejmě spojeno s Tibetem a Budhismem, takže lungta (bílý kůň) na mandale. Kam s ním? Na záda, kde byla pigmentová skvrna, takže se hezky mohla „přemalovat“ tetováním. Marťas udělal grafický návrh, já ho schválila, vybrali jsme barvy a velikost motivu podle onoho místa, kam mělo tetování přijít.

A v pátek 1. 4. 2016 (to mi bylo těsně před "pade") jsem podlehla definitivně a ulehla jsem tedy na tetovací lože… 
Moje prohlášení „NIKDY se nenechám tetovat!“ shořelo definitivně s prvním zapíchnutím tetovacího strojku do mé kůže na zádech… :-)

Pokračování příště...Marťas startuje mé první tetování v životě.