21.11.2022

Měsíc férových cenMěsíc férových cen

Sice je to na poslední chvíli, ale i to se počítá. Přidáváme se k iniciativě #mesicferovychcen. Chceme, abyste věděli, co všechno vlastně stojí za cenou tetování u nás. Určitě jste se někdy se známými či rodinou bavili o tom, kolik vaše malůvka stojí. Ceny jsou v některých studiích podobné, někdy však markantně rozdílné. Touto iniciativou bychom chtěli udělat takovou mikro osvětu, proč zrovna máme ceny jaké máme. 

Na obrázku vidíte stěžejní informace, co cenu tetování zahrnuje. U každého motivu je cena individuální - v našem studiu - podle velikosti a složitosti motivu.

V celkové ceně za tetování se promítnou tyto faktory:

Oficiální licence pro aplikaci tetování
Toto je věc, kterou se zásadně lišíme oproti domácím tatérům. Certifikáty pro to, abychom mohli tetovat jsou hned dva. Jednak certifikát kosmetický, abychom se seznámili s kůží - co vše se může stát, jak to vlastně v té kůži funguje a dále certifikát tatérský - abychom uměli správně aplikovat tetování do kůže. Cenu certifikátů si můžete vygooglit. Bez těchto certifikátů si nemůžeme otevřít živnost pro aplikaci tetování.


Certifikované produkty pro použití v EU
Tyto produkty nakupujeme na oficiálních e-shopech, kde máme záruku kvality a certifikace. Na některých e-shopech dokonce bez oficiálního IČA nenakoupíte - další rozdíl oproti domácím tatérům - můžou používat neoficiální nebo ,,pančované“ produkty například z Číny - na první pohled nerozpoznatelné. Tím, že nejsou certifikované, můžou způsobit závažné zdravotní komplikace. Certifikované produkty jsou samozřejmě dražší.

Letité zkušenosti
Naši tatéři mají za sebou spoustu let zkušeností s tetováním. Martin je nejzkušenější, má za sebou přes 20 let praxe v oblasti tetování. Každý člověk je jiný, každá kůže je jiná a každá vyžaduje trošičku jinou péči. S takovou praxí máte jistotu, že jste v dobrých rukou a že při jakékoliv komplikaci vás v tom tatér nenechá. Taky je Martin oporou pro další naše tatéry, jsme dobrý tým a pokud by nastal problém, mají se na koho obrátit.

Originální návrh na přání a Umělecké školy
Rádi připravíme návrh pro vás přesně na míru. Tento bod úzce souvisí s bodem Umělecké školy. Díky vystudovanému umění máme přesah oproti jiným studiím nebo domácím tatérům. Proto jsme schopni lépe a originálněji připravit návrh pro klienty, aby měli opravdu na sobě parádní práci. Proto třeba i portrét podle fotografie není pro nás problém :) . 

Hygienický nadstandard
Nepokrytě se můžeme pochválit, že dodržujeme hygienu na více než maximum. Máme to potvrzené i od oficiálních kontrol z hygieny. Tetování je v podstatě práce s krví a proto je potřeba být obezřetný. Chráníme jednak vás, klienty, ale také nás, tatéry. Nemoci přenosné krví nejsou hezké a bohužel se může stát, že klient ani nemusí o nějaké své nemoci vědět. Proto je potřeba být důsledný, obalovat řádně celý strojek i kabel, mít sterilní jehly (u nás jsou výhradně jednorázové), mít obalené lehátko/područku a mít komplet tyto věci jednorázové. Kdo neobaluje strojek, nebo nechává klienty válet se na dece/polštáři/nedej bože gauči (u domácích tatérů), je čuňas. Navíc u nás v salonu se zouváme nebo může mít klient jednorázové návleky na boty, tím taktéž eliminujeme bacily, které by se mohli k nám dostat z venku. Důsledně také dezinfikujeme všechny povrchy po každém klientovi. Dezinfekce máme profesionální (dražší než ty běžné z obchodu), které likvidují opravdu veškeré bakterie a viry. Kdo jednorázové obaly nepoužívá - ušetří. Ale chcete jít k takovému tatérovi?


Daně a pojištění
Všichni v našem studiu máme živnost oficiálně. Živnost pro tuto činnost - Porušování integrity lidské kůže - je vázaná na oficiální provozovnu. Bez provozovny nemůžeme mít IČO na Porušování integrity lidské kůže. Když vám nějaký tatér bude tvrdit, že má salon ve svém obýváku v paneláku oficiálně schválený, tak tomu, prosím, vážně nevěřte. Taktéž kdyby byl v obýváku a tvrdil vám, že na to živnost má, tak to nelze z důvodu výše zmíněných. My máme sice salon v rodinném domě, kde i bydlíme, ale vchody i prostory jsou od sebe oddělené. Na prostory salonu máme oficiální změnu užívání prostor od stavebního úřadu - pro účely podnikání - tetování. Jsme pravidelně pod dohledem hygienických kontrol. Tím, že jsme všichni IČaři, odvádíme každoročně daně a platíme si zdravotní i sociální pojištění. Pozor však i na některé “salony“, které mají ve svém kontaktu normálně adresu nějakého místa. Pokud vám bude nabízet mnohem lepší cenu za tetování, může to být tím, že nemá tento prostor schválený pro účely provozování tetování, tudíž platí menší nájem, nemá oficiální IČO a neplatí tak ani sociální pojištění a daně. Jak to jednoduše zjistit? Každé jméno nebo provozovnu lze ověřit na googlu zadáním do registru živnostenského rejstříku. Uvidíte, zda tato osoba má nebo nemá IČO, jestli má IČO na Porušování integrity lidské kůže a tím pádem i uvidíte adresu sídla/provozovny. 

Komunikace se zákazníky
Snažíme se vám vyjít co nejvíce vstříc, odpovídáme v řádech hodin, maximálně pár dnů. U některých tatérů z jiných studií můžete čekat na odpověď i několik měsíců. Takové jednání nám ale sympatické není. Samozřejmě se může stát, že sem tam nějaký e-mail zapadne, nebo jsme někde na cestách a zrovna nemáme po ruce internety :) . Ale to je vážně jen výjimečně. Jsme tak trochu workoholici takže…


Další aspekty výsledné ceny, které už se nevešly do základní tabulky:

Focení a propagace
To také žere čas a nevěnujeme se pouze tetování, tudíž i focení obrazů a dalších uměleckých produktů bere nějaký ten čas. Samozřejmě abyste viděli, jak tetujeme, musíme to také fotit.

Správa sociálních sítí a webových stránek
Abyste viděli a věděli, co se u nás děje, věnujeme se sociálním sítím, jak nám to jen čas umožňuje. 

Malba, airbrush, focení a další činnosti
Jak už jsem psala výše, nezabýváme se čistě jen tetováním. U nás máte nabídku daleko širší. Obrazy, nástřiky na motorky, textil, fotoobrazy atd.

GDPR audit
Každý náš klient vypisuje dotazník o svém zdravotním stavu a vypisuje nám i základní informace o sobě. Chceme, aby vaše data byla chráněná, proto jsme si zaplatili GPDR audit, abychom věděli, jak s vašimi citlivými informacemi správně nakládat.

Platební terminály
Abyste měli pohodlnější placení, zřídili jsme si před časem platební terminály. Ty také něco stojí a z každé platby navíc odvádíme nějaké procento platební společnosti. Toto se tudíž také promítne do výsledné ceny za tetování.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat, snažíme se pro vás dělat to nejlepší :) 
Za tým Fantasmagoria Art, Alžběta.