Ateliér

V našem ateliéru se zabýváme mnoha rozličnými technikami, které používáme na zakázkovou tvorbu i pro naši radost.

Veškeré techniky si můžete s Martinem Kapošvárym domluvit jako individuální kurzy. Velký zájem je o kurzy kresby (nejen) pro budoucí tatéry a pro studenty chystající se na přijímací zkoušky, kurzy airbrushe, odborné konzultace k tetování.


Ukázky našich prací najdete v Galerii.

Zabýváme se převážně těmito technikami: 


AIRBRUSH

Airbrush neboli Americká retuš, je technika malování za pomocí stříkací pistole. Většina barev, které pro tuto techniku používáme, je na akrylové bázi. Jedná se o barvy na auta i tuše pro ilustrace. Barvy pro bodyart jsou vyrobené na bázi make-upu. Nově nabízíme airbrush UV barvami! 

Lze aplikovat v podstatě na jakýkoliv materiál - plast, kov, papír, zeď, textil, kůže, atd.

Tuto techniku používáme při malování na auta, motorky, helmy, mobilní telefony, PC a notebooky, motorkářské vesty, trička, módní doplňky. 

Techniku airbrush rádi používáme i pro bodypainting. Bodypaintingová show je velice oblíbeným zpestřením tematických akcí.  

A slyšeli jste o dočasném (falešném) tetování? Jde o zhotovení motivu technikou airbrush přes šablonky (které si vyrábíme sami), takže si můžou děti i dospělí vyzkoušet mít bezbolestné tetování, které vydrží na kůži až tři dny! Taktéž je tato atrakce velice oblíbená na akcích, kde pořadatelé chtějí, aby hosté odcházeli s milou (nebo drsňáckou) vzpomínkou. 

Airbrush se stala nedílnou součástí tvorby Martina Kapošváryho (Ficka). Touto technikou se zabývá od dob studií, to je od roku 2005.


GRAFIKA 

GRAFIKA propagační

Martin Kapošváry (Ficek) se grafikou zabývá od dob studií na střední škole. Vytváří typografii, logotypy, plakáty, letáky a jiné propagační materiály. 

S klienty pracuje od zadání zakázky až do úplného dokončení. Martin říká: ,,Jedna věc je, co nám klient zadá a druhá věc je, co klient opravdu chce. V tom je mnohokrát obrovský rozdíl. Proto je potřeba tyto detaily konzultovat a spolupracovat od začátku až do konce." 

GRAFIKA umělecká 

V dnešní době se jí Martin Kapošváry (Ficek) věnuje pouze okrajově, avšak v případě zájmu je schopen zajistit tvorbu technikami: dřevořezba, monotyp (tisk z výšky), suchá jehla (tisk z hloubky) a další. 


MALBA 

Malujeme prakticky cokoliv na téměř jakýkoliv podklad! Tvoříme na jakákoliv témata, záleží jen na klientovi, co si přeje nechat ztvárnit.

Nabízíme techniky jako olejomalba, akryl, akvarel a kvaš. Malujeme hlavně na podklady: plátno, dřevo, kámen, papír, interiérové i exteriérové zdi. 

Mezi naše nejoblíbenější témata patří: fantasy, příroda, vesmír a biomechanika.


FOTOGRAFIE 

Fotografií se v našem týmu zabývá převážně Alžběta Kapošváry. Věnuje se zakázkové i volné tvorbě. Fotografuje svatby, tematické akce, děti, rodiny, ,,nadgaučovky" (zachycení přirozené krásy přírody, ne kýč). Ve volné tvorbě upřednostňuje fotografování příběhů plynutí času. 

Na zakázku lze zhotovit tisk fotografií na papír i plátno.


BODYPAINTING

Při tvorbě postupujeme vždy koncepčně, aby dílo mělo myšlenku a působilo celistvě. Při malbě používáme techniky štětců a hubek nebo airbrush. Na tělo malujeme výhradně barvami, které jsou k tomuto účelu vyrobeny. Jiné barvy, než bodypaintingové, totiž mohou kůži poškodit. Barvy k tomu určené jsou vyrobené na bázi make-upu, takže jdou bez problémů umýt vodou a mýdlem.

Účinkujeme na různých akcích a festivalech, lze domluvit tematické vystoupení na pódiu (jako zajímavé zpestření programu), malujeme i pro soukromé účely, pro ty, kteří chtějí mít například na svatbě originální motiv na těle, pro nastávající maminky malujeme na bříška, můžeme doladit váš kostým na Halloween či jiné ,,pártypříležitosti"!


FACEPAINTING 

Kdo si netroufá na pomalování větší části těla, může zvolit facepainting. Malování na obličej využíváme převážně na různých tematických akcích, kdy lze vykouzlit úsměv dětem i dospělým byť jen nepatrnou malůvkou a mít tak hezkou vzpomínku na daný den.


KRESBA

Využíváme prostředků jako je tužka, uhel, rudka, pastel, perokresba, fix atd. 

Kresbou se Martin Kapošváry (Ficek) zabývá denně, zadaná témata sketchů na tetování si žádají různé druhy kresby.


PLASTIKA

Zabýváme se tvorbou předmětů a objektů z různých materiálů. Dekorujeme různé festivaly, k bodypaintingu vytváříme doplňky a helmice. Různé objekty využíváme i v interiérech pro dotvoření 3D atmosféry.